Ziołowy Zakątek

Koryciny 73b
17-315 Grodzisk/ Koryciny/Podlasie

recepcja@ziolowyzakatek.pl
www.ziolowyzakatek.pl


Ziołowy Zakątek, Koryciny to magiczne miejsce PODLASIA, które ma duszę. To raj dla miłośników ziołowych herbatek z największą kolekcją ziół. Ich zapach roznosi się tu wszędzie, wystarczy delikatny podmuch wiatru. Wokół roślin fruwają motyle, pszczoły, trzmiele. Czas tu płynie spokojnie i w harmonii z naturą. Nikt się nie spieszy ciesząc się urokami sielskiej, wschodniej wsi. 

Bazę noclegową dla ponad 150 osób stanowią zabytkowe, wiejskie drewniane domy z dachami ze słomy, drewna, gliny przeniesione z różnych miejsc Podlasia. W Ziołowym Zakątku dowiecie się Państwo wszystkiego na temat dobroczynnego wpływu ziół na organizm. Będą mogli Państwo uczestniczyć w warsztatach tworzenia własnej mieszanki ziołowej, zapachowej, mieszanki herbat owocowo-ziołowych czy mieszanki przypraw z ziół, warsztatach nalewkowych (osoby dorosłe) i warsztatach ceramicznych.

Aby zrelaksować się i wypocząć zapraszamy do Ziołowego SPA, gdzie czeka na Państwa seans w gorącej saunie a następnie kąpiel ziołowa np. w lubczyku, płatkach róż, trawie żubrówce, nagietkach itd. Warto także skorzystać z masażu prozdrowotnego oraz jacuzzi. Oryginalną formą relaksu jest kąpiel z pianką czyli kąpiel w piwie. Chmiel działa uspakajająco a znajdujące się w piwie cenne witaminy B1, B2, B5, B6, B12  wpływają korzystnie na kondycję skóry. 

Zapraszamy do Podlaskiego Ogrodu Ziołowego ze zgromadzoną kolekcją praktycznie całej flory Polski, kolekcją ziół leczniczych i aromatycznych, roślin jadalnych wykorzystywanych w kuchni, roślin przyprawowych, barwierskich a także wykorzystywanych w tkactwie i budownictwie, w celach ochrony i magii. Ogród uzyskał w 2011r. status Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. Warto zajrzeć do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, Sali obserwacji mikroskopowej, Pracowni zielarskiej, Ogrodu Biblijnego wraz z zabytkowym, drewnianym Kościołem pw. Matki Boskiej Jagodnej, Ogrodu Różanego ze 150 gatunkami róż a także zwiedzić tradycyjną zagrodę wiejską z zabudową drewnianą, starymi sprzętami i maszynami oraz różnymi gatunkami zwierząt oraz zaopatrzyć się w produkty w sklepie ziołowym i z rękodziełem.

Karczma z salą myśliwską to klimatyczne miejsce w tradycyjnym podlaskim stylu ze wspaniałą ekologiczną kuchnią pełną aromatycznych ziół i przypraw, warzyw z domowego ogródka, owoców, świeżych jaj, własnych wyrobów mlecznych oraz z pełną gamą herbatek ziołowych, kaw, napojów alkoholowych i deserów.  

BAZA NOCLEGOWA:

Budynek Edukacyjny, Stara Plebania, Leśniczówka, Nad Karczmą, Chata Gospodarza, Chata Białoruska, Chata Chaziaja, Chata Chochoła, Nad Bramą, Pod Strzechą, Ziemianka, Domek w Pniu. 

ATRAKCJE W OBIEKCIE: 

Karczma, Swojskie jadło w stodole, Sklep Ziołowy Dary Natury, Artykuły spożywcze i rękodzieło, Ziołowe SPA (kąpiele ziołowe, sauna, jacuzzi, masaże), Basen odkryty, Plac zabaw dla dzieci, Miejsce ogniskowe, Wypożyczalnia rowerów, Bryczki, Kuligi, Podlaski Ogród Ziołowy, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej, Warzywniak ekologiczny, Sala Mikroskopowa, Pracownia Zielarska, Biblioteka Zielarska, Pracownia Ceramiczna, Podlaskie Gospodarstwo Naturalne, Szałas Bimbrownika, Domek Szeptuchy, Galeria rzezb w kaminiu, Słowiański Krąg Kamienny, Punkt widokowy.

ATRAKCJE W OKOLICY:

Zabytkowy Kościół z XVIIw.pw. Matki Boskiej Jagodnej , Old Jewish Synagogue, Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie, Muzeum Regionalne w Drohiczynie, Święta Góra Grabarka, Zamek Mielnik, Leśne Uroczysko Koterka i Cerkiew, Pomnik Króla Jana III Sobieskiego....

 

ZIOŁOWY ZAKĄTEK, KORYCINY znalazł się w finale konkursu "Polska- 40 niesamowitych miejsc na lato" zorganizowanego w 130 rocznicę założenia National Geographic. Właściciel i założyciel ZIOŁOWEGO ZAKĄTKA oraz  firmy DARY NATURY-  lidera na rynku produktów ekologicznych został osobowością roku 2017 w kategorii "Biznes"

PODLASIE - tyle się tutaj dzieje (przyroda, obyczaje, historia, rękodzieło, zdobnictwo). Tak wiele miejsc do zwiedzania, na pewno nie raz zechcą Państwo do nas wrócić, do świata w którym czas łaskawie się zatrzymał. 

Udogodnienia

Restauracja Restauracja

Internet Internet

SPA SPA

Sale konferencyjne Sale konferencyjne

Parking Parking

Hotel na obrzeżach Hotel na obrzeżach

Galeria

Placeholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder imagePlaceholder image